Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna:
by nie zgrzytać zębami

Nasz układ czaszkowo-szyjno-żuchwowy każdego dnia jest narażony na wiele szkodliwych czynników. Wystarczy wymienić częste żucie gumy albo nerwowe obgryzanie paznokci, co negatywnie wpływa na układu stomatognatycznego odpowiedzialny za mowę, czy przełykanie. Do tego dochodzą także inne czynniki jak niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy niewłaściwe odżywianie. Paradoksalnie szkodliwe mogą być również zabiegi, które mają poprawić sytuację, czyli poważne zabiegi u dentysty. 

Fizjoterapia stomatologiczna – kiedy skorzystać? 

W takiej sytuacji dobrze jest wybrać się do fizjoterapeuty, który specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej. Kiedy warto skorzystać z podobnej usługi? 

Może nam pomóc chociażby, kiedy cierpimy na bruksizm. To nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami. W nocy może przybierać formę silnego zgrzytania zębami. Przyczyną tego schorzenia jest silny stres albo wady zgryzu. Rehabilitacja polega na usunięciu napięcia  w mięśniach żwaczy i skroniowych. 

Rehabilitacja stomatologiczna na uporczywa bóle głowy 

Warto skorzystać z fizjoterapii stomatologicznej również kiedy planujemy założenie aparatu ortodontycznego. Odpowiednie przygotowanie aparatu ruchowego narządu życia sprawia, że mięśnie są rozluźnione, a tym samym zmiany przebiegają szybciej. To zwiększa efektywność całego leczenia. 

Rehabilitacja przynosi ulgę również przy bólach głowy, również tych o charakterze migrenowym. Ich podłoże może tkwić w zaburzeniach kręgosłupa szyjnego lub zwiększonego napięcia mięśni w okolicach szyi. Właściwe poprowadzona fizjoterapia manualna pozwoli zniwelować dolegliwości. 

Wizyta w Interfizjo jest też wskazana przy przeskakiwaniu żuchwy. Jest ono spowodowane niewłaściwym stykaniem się zębów dolnych i górnych. Może wynikać to z braku niektórych zębów, czy ich niewłaściwe ukształtowanie. Przyczyniają się do tego również stres oraz nałogowe życie gumy. Specjaliści podczas regularnych spotkań pomogą pozbyć się tych objawów.