TERAPIA TECAR – WINBACK 3SE

To nowość w zakresie leczenia problemów narządu ruchu, która odnotowuje znaczący wzrost popularności w przypadkach kontuzji sportowych czy popularnych dolegliwości bólowych. Winback wykorzystuje energię fal radiowych związaną z promieniowaniem elektromagnetycznym wytwarzanym przez prąd zmienny o częstotliwości od 300 kHz do 1 MHz. Przyspiesza „naturalną regenerację” tkanek. Jej niska intensywność oznacza, że jest całkowicie nieinwazyjna i w 100% naturalna dla organizmu ludzkiego. Efekty jej działania to biostymulacja tkanek, niwelowanie dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęku i ograniczenie stanu zapalnego, normalizacja patologicznego napięcia mięśniowego.

Winback hamuje przesyłanie informacji bólowych, podwyższa próg odczuwania bólu i poprawia lokalne krążenie krwi, co ułatwia usuwanie substancji chemicznych odpowiedzialnych za powstawanie wrażeń bólowych.

Może być stosowany z wieloma metodami: terapią manualną, osteopatią, terapią wisceralą, masażem blizn, drenażem limfatycznym, terapią próżniową, terapią punktów spustowych i terapią łańcuchów mięśniowo-powięziowych.