Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rehabilitacja dla dorosłych – poznaj efekty regularnej pracy z fizjoterapeutą

Cena: od 165 zł
Czas trwania: od 60 minut

Rehabilitacja dla dorosłych – wskazania i korzyści
Odkryj rehabilitację dla dorosłych, która pozwala na utrzymanie zdolności ruchowych, zniwelowanie bólu i poprawę samopoczucia.

Rehabilitacja dla dorosłych otwiera nowe możliwości w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Daje wszechstronne efekty: od wzmocnienia zdolności ruchowych, poprzez poprawę jakości życia, aż po zmniejszenie bólu. Dowiedz się, jak rehabilitacja może wpłynąć na twoje codzienne funkcjonowanie. Sprawdź ofertę Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo.

Opis zabiegu

Opis zabiegu

Rehabilitacja dla dorosłych to proces, który ma na celu przywrócenie lub utrzymanie jak najwyższych możliwych zdolności ruchowych. W przypadku osób, które doznały urazów w wyniku wypadków, udarów, chorób neurologicznych lub innych dysfunkcji ograniczających ich codzienną aktywność, rehabilitacja może okazać się niezbędnym etapem powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja nie służy jednak wyłącznie osobom po urazach. Jeśli cierpisz na przewlekłe dolegliwości bólowe, bóle kręgosłupa, rwę kulszową, zespół cieśni nadgarstka, czy inne problemy narządu ruchu, rehabilitacja może przynieść ci ulgę i poprawić jakość życia.

NOWOCZESNE METODY REHABILITACJI DLA DOROSŁYCH
Wielu specjalistów korzysta z innowacyjnych metod rehabilitacji, które ułatwiają powrót do zdrowia i poprawiają efektywność terapii. Możemy wyróżnić tu między innymi terapię manualną, elektroterapię, laseroterapię, krioterapię, magnetoterapię czy terapię ultradźwiękami. Wybór konkretnej metody zależy od indywidualnych potrzeb Pacjenta i rodzaju schorzeń.

Wskazania

Wskazania

Rehabilitacja dla dorosłych ma szerokie zastosowanie i może przynieść korzyści osobom w różnym stanie zdrowia. Do najczęstszych wskazań do jej rozpoczęcia należą:

  • urazy fizyczne – osoby, które doznały urazu fizycznego, takiego jak złamanie, skręcenie lub zwichnięcie, mogą skorzystać z rehabilitacji ortopedycznej, w celu przywrócenia pełnej funkcji narządu ruchu, zwiększenia siły mięśniowej i zwiększenia zakresu ruchu;
  • udar mózgu – rehabilitacja dla dorosłych może pomóc osobom, które doznały udaru mózgu, w odzyskaniu utraconych funkcji, takich jak mówienie, chodzenie czy ruchy kończyn;
  • choroby neurologiczne – osoby z chorobami neurologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona czy stwardnienie boczne zanikowe, mogą skorzystać z rehabilitacji w celu poprawy funkcji ruchowych i jak najdłuższego utrzymania niezależności;
  • choroby przewlekłe – osoby cierpiące na przewlekłe dolegliwości bólowe (bóle kręgosłupa, rwę kulszową, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka) mogą skorzystać z rehabilitacji w celu zmniejszenia bólu i poprawy jakości życia;
    pooperacyjna rekonwalescencja – rehabilitacja jest często rekomendowana po operacjach stawu biodrowego czy kolanowego, aby przywrócić pełną funkcję i zwiększyć siłę mięśniową;
  • choroby układu krążenia – osoby po zawałach serca czy z innymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi mogą skorzystać z rehabilitacji w celu poprawy kondycji fizycznej i zdrowia serca.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Efekty rehabilitacji dla dorosłych

Efekty rehabilitacji dla dorosłych

Efekty rehabilitacji dla dorosłych są różne w zależności od indywidualnej sytuacji, ale istnieją korzyści o charakterze powszechnym. I tak wielu Pacjentów doświadcza:

  • poprawy mobilności i siły – rehabilitacja dorosłych często pomaga w poprawie siły mięśniowej, koordynacji i ogólnej mobilności. Osoby po urazach czy operacjach mogą zauważyć stopniowe zwiększenie zakresu ruchu i większą łatwość w wykonywaniu codziennych czynności;
  • zmniejszenia bólu – rehabilitacja pourazowa jest często wykorzystywana w celu zmniejszenia bólu, zwłaszcza w przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych. Praca z fizjoterapeutą może pomóc w zarządzaniu bólem i znalezieniu technik łagodzenia dolegliwości;
  • poprawy balansu i stabilności – częstym skutkiem ubocznym wielu urazów i chorób są zaburzenia równowagi. Rehabilitacja może pomóc w poprawie balansu i stabilności, co z kolei może zmniejszyć ryzyko upadków. Widoczna jest też korekcja wad postawy;
  • poprawy wydolności fizycznej – rehabilitacja może pomóc osobom po chorobach układu krążenia, jak zawał serca, w poprawie wydolności fizycznej i kondycji serca.

Pamiętaj, że proces rehabilitacji dla dorosłych jest długotrwały i wymaga cierpliwości. Każdy pacjent jest inny i tempo postępów może się różnić. Ważne jest zachowanie otwartości i komunikatywności w stosunku do terapeuty, a także bycie obowiązkowym w kwestii wykonywania regularnych ćwiczeń i zaleceń, co pomoże uzyskać najlepsze możliwe rezultaty. Specjaliści w Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo pomogą Ci znaleźć odpowiednie ćwiczenia i zabiegi dostosowane do Twoich potrzeb.

opinie pacjentów

Już po pierwszych wizytach odczułem znaczną poprawę. Ćwiczenia, których nauczyłem się podczas rehabilitacji, były dobrze dobrane pod kątem zwiększenia mobilności i poprawy funkcjonowania na co dzień. Fizjoterapeuta był bardzo profesjonalny i wyrozumiały, kiedy odczuwałem ból. Poprawa widoczna po tak krótkim czasie zachęca do kontynuowania wizyt w Interfizjo.

Michał, 48 lat

Po długiej chorobie miałam poważne zaburzenia równowagi i ciągle bałam się upadku Nie wiedziałam, że takie problemy można rozwiązać przy pomocy rehabilitacji. Bardzo się cieszę, że trafiłam do tak doświadczonego specjalisty w Interfizjo. Uczę się ćwiczeń, które zwiększają poczucie stabilności i coraz odważniej wracam do czynności, których się bardzo obawiałam.

Anna, 39 lat

Mój lekarz zobowiązał mnie do rehabilitacji po zawale. Nie miałem na to siły, ale w końcu umówiłem się na pierwsza wizytę i okazało się, że to była naprawdę mądra decyzja. Przed zawałem byłem dosyć aktywny i myślałem, że zawał to koniec tego etapu. Rehabilitant przekonał mnie, że mam szansę wrócić do wszystkich wcześniejszych sportów, tylko muszę do tego odpowiednio przygotować mój organizm i serce. Trochę czasu nam to zajęło, ale znów robię to co lubię!

Tomasz, 56 lat

najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega rehabilitacja dla dorosłych?