Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Interfizjo Partnerem Medycznym RKS Lechia

Opieka medyczna, fizjoterapeutyczna, psychologiczna oraz konsultacje z zakresu dietetyki – to główne obszary współpracy RKS Lechia z Interfizjo. Na mocy umowy podpisanej 18 kwietnia 2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim Interfizjo rozpoczyna opiekę medyczną nad zawodnikami tomaszowskiego klubu.  

Bardzo cieszymy się, że piłkarze będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną. Od dłuższego czasu brak odpowiedniego zabezpieczenia medycznego był dla nas dużym problemem. Mieliśmy co prawda kilku fizjoterapeutów, ale nie spełniali oni naszych wymogów i oczekiwań. W tej chwili będziemy mieć pełne zabezpieczenie fizjoterapeutyczne i medyczne. Wierzymy, że współpraca z Interfizjo, zarówno w końcówce tej rundy, jak i w kolejnym sezonie, będzie układała się jak najlepiej – powiedział Roman Derks, prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu.

Interfizjo to interdyscyplinarne centrum rehabilitacji, charakteryzujące się całościowym podejściem do sprawności fizycznej i psychicznej. Zapewnia dostęp do zaawansowanych technologii, dzięki którym leczenie i rehabilitacja są znacznie bardziej skuteczne. 

– Jako Partner Medyczny RKS Lechia chcemy nie tylko realizować swoje obowiązki terapeutyczne, określone w podpisanej właśnie umowie, ale także promować sport i aktywność fizyczną jako nieodzowny element troski o dobrostan psychofizyczny każdego z nas – powiedział Hubert Bojdo, prezes Interfizjo. – W przedsięwzięcia o charakterze sportowym angażujemy się z pełnym przekonaniem. W Tomaszowie wspieraliśmy już m.in. Bieg im. Bronisława Malinowskiego, zapewniając uczestnikom opiekę fizjoterapeutyczną i zapewne nie jest to nasze ostatnie słowo w tym obszarze. 

Pierwsza placówka Interfizjo powstała w 2023 r. w Warszawie. Obecnie firma funkcjonuje już w czterech lokalizacjach i planuje otwarcie kolejnych miejsc na mapie Polski. W Tomaszowie Mazowieckim Interfizjo można znaleźć przy ul. Jerozolimskiej 11/15.

zobacz także