Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ginekolog – Białystok. Skorzystaj z konsultacji u naszych specjalistów!

Cena: od 200 zł
Czas trwania: od 15 minut

Ginekolog – Białystok. Sprawdź ofertę Interfizjo!
Szukasz sprawdzonego i doświadczonego lekarza ginekologa w Białymstoku? Zapraszamy do Centrum Rehabilitacji Interfizjo!

Szukasz ginekologa w Białymstoku? Specjaliści z Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo czekają, by pomóc pacjentkom. Przyjdź do nas, jeśli masz problemy ginekologiczne, ale także wtedy, gdy szukasz lekarza, któremu możesz zaufać.

Ginekolog – opis specjalizacji

Ginekolog – opis specjalizacji

Ginekolog to specjalista medyczny koncentrujący się na zdrowiu kobiet. Zajmuje się przede wszystkim profilaktyką i leczeniem chorób kobiecego układu rozrodczego. Specjalista ten ma również wiedzę położniczą, dotyczącą ciąży i porodu. Lekarze ginekolodzy w Białymstoku, którzy pracują w Interfizjo, są więc odpowiedzialni za badanie, diagnozowanie i leczenie chorób żeńskich narządów płciowych.

Ginekologia w Białymstoku obejmuje szerokie spektrum usług z zakresu ochrony zdrowia kobiet. Oprócz podstawowej opieki ginekologicznej lekarze mogą oferować poradnictwo w zakresie planowania rodziny, diagnostykę i leczenie niepłodności oraz opiekę w okresie menopauzy.

W Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo zapewniamy także dostęp do specjalistów innych dziedzin medycyny. Zapraszamy m.in. na konsultacje z chirurgiem oraz ortopedą.

Wskazania do wizyty u ginekologa

Wskazania do wizyty u ginekologa

Zacznijmy od tego, że każda kobieta powinna pozostawać pod opieką ginekologa. Istnieją również pewne wskazania, kiedy taka wizyta jest konieczna. Obejmują one nie tylko rutynowe kontrole zdrowia kobiecego. Dotyczą objawów, które mogą wskazywać na problem ginekologiczny (np. nietypowe krwawienia czy ból), a także kwestie związane z planowaniem rodziny.

Ginekolog jest również często pierwszym kontaktem dla kobiet w ciąży. Przyjmuje pacjentki na regularne kontrole prenatalne, monitoruje rozwój płodu i stan zdrowia matki, a także prowadzi przez proces porodu. Nie czekaj i już dzisiaj umów się na wizytę u ginekologa w Białymstoku prywatnie.

Wśród wskazań do wizyty u ginekologa należy wymienić między innymi:

 • rutynowe kontrole ginekologiczne,
 • bolesne, obfite miesiączki,
 • odczuwanie bólu w podbrzuszu,
 • nieregularne cykle miesiączkowe,
 • upławy, świąd, pieczenie pochwy,
 • niepokojące zmiany wokół narządów rodnych,
 • ból w trakcie stosunku,
 • problemy z płodnością,
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
 • menopauza.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Jak często należy chodzić do ginekologa?

Jak często należy chodzić do ginekologa?

Częstotliwość wizyt u ginekologa zależy od wieku, stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Zazwyczaj zaleca się, aby pierwsze badanie odbyło się po pojawieniu się pierwszej miesiączki. Regularne wizyty pozwalają na wczesne wykrywanie ewentualnych problemów i prowadzenie efektywnej opieki zdrowotnej.

Zdrowa kobieta powinna chodzić do ginekologa przynajmniej raz w roku. Warto jednak zwiększyć częstotliwość wizyt, a na pewno należy zgłosić się wtedy, kiedy pojawiają się niepokojące objawy.

Jakie badania zleca ginekolog?

Jakie badania zleca ginekolog?

Aby postawić dokładną diagnozę, ginekolog może zlecić następujące badania laboratoryjne oraz obrazowe:

 • badania krwi, w tym morfologię oraz oznaczenie poziomu hormonów płciowych (tzw. profil przed wypisaniem recepty na antykoncepcję hormonalną, badania przy problemach z miesiączkowaniem czy owulacją),
 • badania cytologiczne,
 • biocenoza pochwy (wymaz czystości pochwy),
 • USG ginekologiczne
 • USG przez powłoki brzuszne,
 • USG piersi,
 • mammografia,
 • cystoskopia,
 • badanie urodynamiczne,
 • tomografia komputerowa,
 • rezonans magnetyczny.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Jakimi chorobami zajmuje się ginekolog?

Jakimi chorobami zajmuje się ginekolog?

Ginekologia w Interfizjo obejmuje diagnostykę i leczenie szerokiego zakresu stanów i chorób. Ginekolog może pomóc w leczeniu endometriozy, mięśniaków, niepłodności, infekcji dróg moczowo-płciowych, a także chorób przenoszonych drogą płciową.

Niektóre z chorób mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, jeśli nie zostaną wykryte i leczone we wczesnym stadium. Dlatego regularne wizyty u lekarza są tak ważne dla zdrowia kobiet.

Umożliwiamy także konsultacje z psychologiem i lekarzami innych specjalności.

opinie pacjentów

Regularne wizyty u ginekologa w Interfizjo są dla mnie bardzo ważne ze względu na choroby, które występowały w mojej rodzinie. Lekarz jest niezwykle dokładny i profesjonalny. Otrzymuję za każdym razem najlepszą opiekę i nie wyobrażam sobie, żeby szukać innego specjalisty.

Natalia

Ciążę spędziłam pod opieką specjalistów z Interfizjo, którzy bardzo mi pomogli. Z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce i pełen profesjonalizm zespołu!

Martyna

Znalazłam w Interfizjo w Białymstoku ginekologa, któremu mogę zaufać. Moje problemy z nieregularnymi cyklami zostały szybko zdiagnozowane, a plan leczenia dokładnie mi wyjaśniono. Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłam!

Zuzanna

najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega wizyta u ginekologa?

Jakie są efekty wizyty u ginekologa?

Jak się przygotować do wizyty u ginekologa?