Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Masaż klasyczny – zabieg terapeutyczny dla zdrowia i relaksu

Cena: od 160 zł
Czas trwania: od 60 minut

Masaż klasyczny – w Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo!
Odkryj wszechstronne korzyści masażu klasycznego. Sprawdź ofertę Interfizjo!

Masaż klasyczny otwiera drogę do świata pełnego regeneracji, odprężenia i lepszego zdrowia. Ten zabieg terapeutyczny znajdziesz w ofercie naszego Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo. Przekonaj się, jakie korzyści wynikają z regularnego masażu.

Masaż klasyczny – opis zabiegu

Masaż klasyczny – opis zabiegu

Masaż klasyczny jest jednym z najstarszych i najbardziej wszechstronnych zabiegów terapeutycznych. Stosowano go już w starożytnych Chinach przeszło 3 tysiące lat temu! Jego głównym celem jest poprawa ogólnego samopoczucia, redukcja stresu i napięcia mięśniowego, poprawa krążenia krwi oraz przyspieszenie procesu regeneracji po wysiłku fizycznym.

Na czym polega masaż klasyczny, oferowany w tak wielu gabinetach masażu? Mówiąc najprościej – na manualnym oddziaływaniu na tkanki miękkie organizmu, szczególnie mięśnie, za pomocą różnego rodzaju technik. Prawidłowo wykonany masaż może przynieść wiele korzyści, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.
Techniki masażu klasycznego
Masaż klasyczny korzysta z różnorodnych technik, które wchodzą w skład zabiegu. Różnią się one intensywnością oraz ruchami, jakie wykorzystuje masażysta. Podstawową techniką masażu klasycznego jest głaskanie. Zwykle tak zaczyna się i kończy ten zabieg. Poza tym stosuje się również rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie czy wałkowanie. Każdy z tych ruchów ma ściśle określony cel.

Kluczową techniką masażu klasycznego jest ugniatanie. Pomaga w redukcji napięć mięśniowych, poprawie elastyczności i przyspieszeniu regeneracji po urazie czy bardzo intensywnym treningu.

Cele masażu klasycznego

Cele masażu klasycznego

Głównym celem masażu klasycznego jest poprawa stanu zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Procedura przyspiesza przepływ krwi, co zwiększa dopływ tlenu i składników odżywczych do mięśni. Wpływa także na sprawne usuwanie produktów przemiany materii oraz przeciwdziała zastojom limfy. W przypadku dużych problemów z obrzękami proponujemy specjalistyczny drenaż limfatyczny.

W rezultacie masaż klasyczny może zwiększyć elastyczność mięśni, poprawić równowagę hormonalną i przyczynić się do ogólnego samopoczucia i zdrowia. Nie można zapominać także o poprawie wyglądu skóry, która staje się bardziej jędrna. Jednak najważniejszym celem masażu klasycznego jest zwiększenie ruchomości stawów oraz elastyczności mięśni.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Wskazania do masażu klasycznego

Wskazania do masażu klasycznego

Istnieje wiele wskazań do masażu klasycznego. Przede wszystkim jest zalecany:
osobom doświadczającym chronicznego bólu, stresu, napięcia mięśniowego czy zmęczenia;
może być pomocny w stanach pourazowych, podczas rekonwalescencji po operacjach oraz dla osób prowadzących siedzący tryb życia;
sportowcom w celu przyspieszenia regeneracji po wysiłku;
przy skręceniach i stłuczeniach, w przypadku wad postawy oraz różnych problemów z kręgosłupem.
Wielu lekarzy mówi także o korzystnym działaniu masażu klasycznego w przypadku nadwagi, nerwobólów, a także w chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii. Warto przy tym podkreślić, że masaż klasyczny może także stanowić doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim dniu.

Przeciwwskazania do masażu klasycznego

Przeciwwskazania do masażu klasycznego

Pomimo licznych korzyści istnieją pewne przeciwwskazania do masażu klasycznego. Zaliczają się do nich między innymi:

  • stany zapalne,
  • gorączka,
  • ostre infekcje,
  • niektóre choroby skóry,
  • zakrzepica,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża (szczególnie pierwszy trymestr),
  • okres bezpośrednio po operacjach.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę

opinie pacjentów

Dawno nie czułam się tak zrelaksowana i odprężona! Gabinet bardzo estetyczny, wszystko czyste i wyglądające jak nowe, a sam masaż niezwykle profesjonalny i przyjemny. 🙂

Sandra

Dla kogoś kto spędza tak jak ja większość dnia w pracy biurowej przy komputerze, doświadczenie tak przyjemnego masażu jest niezwykłe. Na pewno będę tu wracał!

Michał

Zawsze w trakcie przygotowań do zawodów, korzystam z różnych form rehabilitacji i wsparcia regeneracji organizmu. Zacząłem korzystać z oferty Interfizjo między innymi na masaże klasyczne i był to bardzo dobry pomysł. Polecam wszystkim, nie tylko sportowcom.

Radosław

najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega zabieg?

Jak się przygotować do masażu klasycznego?

Spodziewane efekty masażu klasycznego