Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Masaż relaksacyjny – wszystko, co trzeba wiedzieć o tej technice relaksu

Cena: od 160 zł
Czas trwania: od 60 minut

Masaż relaksacyjny. Gdzie go wykonać?
Szukasz informacji o masażu relaksacyjnym? Sprawdź ofertę Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo. Tu pracują tylko doświadczeni specjaliści!

Masaż relaksacyjny to jedna z najpopularniejszych technik umożliwiających osiągnięcie głębokiego relaksu i odprężenia. W Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo czekają doświadczeni specjaliści, którzy wykonują zabiegi masażu.

Masaż relaksacyjny – co to jest?

Masaż relaksacyjny – co to jest?

Co to jest masaż relaksacyjny? To technika służąca do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu. Jest to metoda, której korzenie sięgają tysięcy lat wstecz, a jej celem jest przede wszystkim redukcja napięcia i stresu. Przy pomocy różnych technik masażu relaksacyjnego terapeuta jest w stanie poprawić krążenie, zwiększyć elastyczność mięśni i zrelaksować umysł pacjenta.

Wystarczy kilkadziesiąt minut, by oderwać się od codziennych kłopotów i poprawić sobie humor. Techniki masażu relaksacyjnego działają bowiem zarówno na ciało, jak i na umysł i duszę.

Masaż relaksacyjny – wskazania

Masaż relaksacyjny – wskazania

Masaż relaksacyjny jest szczególnie polecany osobom doświadczającym stresu, napięcia mięśniowego, bólów głowy, niskiego nastroju, a także problemów ze snem. Ponieważ masaż pomaga w łagodzeniu tych dolegliwości, wiele osób regularnie korzysta z tej formy terapii. Warto dodać, że relaksacyjny masaż pleców jest szczególnie skuteczny w redukcji napięcia mięśniowego w tej części ciała. Aby efekt był lepszy, warto skorzystać z masażu całościowego, a także wypróbować inne zabiegi, jak na przykład masaż Kobido.

Wskazania do wykonania masażu relaksacyjnego:

  • narażenie na długotrwały stres,
  • obniżony nastrój,
  • napięcia mięśniowe,
  • chęć wyciszenia,
  • konieczność regeneracji.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Czy są przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego?

Czy są przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego?

Mimo licznych korzyści, jakie gwarantuje masaż relaksacyjny, wiąże się on z pewnymi przeciwwskazaniami. Osoby z poważnymi stanami zapalnymi, infekcjami, chorobami skóry oraz chorobami nowotworowymi, a także kobiety ciężarne powinny zrezygnować z masażu. Również kontuzje (złamania, skręcenia, zwichnięcia kości i stawów) mogą na jakiś czas wykluczyć możliwość korzystania z tej formy relaksu.

Techniki masażu relaksacyjnego

Techniki masażu relaksacyjnego

Różne techniki masażu relaksacyjnego mają na celu uzyskanie odmiennych efektów. Oprócz tego wybór odpowiedniej wersji będzie zależał od rodzaju zabiegu, a tych jest naprawdę wiele. Wśród ruchów wykonywanych podczas masażu relaksacyjnego można wymienić głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oraz wibrację. Każdy z nich ma odmienne funkcje – od przygotowania mięśni, po redukcję obrzęków oraz złogów.

Stosując wymienione wyżej techniki masażu relaksacyjnego, trzeba pamiętać, że zabieg powinien być delikatny. Pacjent nie może odczuwać bólu, co często dzieje się na przykład podczas masażu sportowego. Jedynym pożądanym odczuciem jest pełne odprężenie.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Rodzaje masażu relaksacyjnego

Rodzaje masażu relaksacyjnego

Istnieje wiele rodzajów masażu relaksacyjnego, w tym masaż klasyczny, masaż tajski, shiatsu, masaż aromaterapeutyczny, masaż gorącymi kamieniami, masaż stemplami ziołowymi i wiele innych. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i techniki. Masaż shiatsu jest doskonałym wyborem dla osób szukających energetyzującego doświadczenia.

Jak przebiega i na czym polega masaż relaksacyjny?

Jak przebiega i na czym polega masaż relaksacyjny?

Przebieg masażu relaksacyjnego jest ściśle związany z wybraną techniką. Każda z nich ma swoje unikalne cechy i skupia się na różnych obszarach ciała, co ma na celu osiągnięcie głębokiego relaksu i poprawy samopoczucia.

Sesja zazwyczaj rozpoczyna się od delikatnego relaksacyjnego masażu pleców. Terapeuta wykonuje łagodne, długie ruchy, które pomagają w relaksacji mięśni i poprawie krążenia. Następnie przechodzi do masażu innych partii ciała, takich jak ręce, nogi, brzuch, klatka piersiowa i głowa. Wszystko to jest wykonywane w spokojnej atmosferze, często przy akompaniamencie relaksacyjnej muzyki i aromaterapii.

Na czym zatem polega masaż relaksacyjny? Jest to metoda służąca osiągnięciu głębokiego relaksu, polegająca na manipulacji mięśniami i tkankami łącznymi. W trakcie masażu relaksacyjnego terapeuta stosuje różne techniki, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, a także techniki rozciągające i kołyszące, które pomagają mięśniom się zrelaksować i poprawić krążenie krwi.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę

opinie pacjentów

Myślę, że nie trzeba nikogo bardzo zachęcać do spróbowania masażu relaksacyjnego. Przyjdźcie do Interfizjo, bo to jest po prostu niezwykłe doświadczenie. Piękne i bardzo estetyczne miejsce, idealne do odprężenia.

Magda

Nie sądziłam, że wrażenia po pierwszym masażu relaksacyjnym mogą być tak rewelacyjne. Masażystka, do której zostałam zapisana, stworzyła niezwykle komfortową atmosferę, dzięki czemu naprawdę mogłam odpocząć. Obowiązkowy punkt na mapie miasta to Interfizjo! 🙂

Ewa

Doświadczenie masażu w państwa gabinecie było ogromną przyjemnością. Dziękuję i nie mogę się doczekać kolejnych zabiegów. 🙂

Małgorzata

najczęściej zadawane pytania

Jakich efektów masażu relaksacyjnego mogę się spodziewać?

Jak przygotować się do wizyty?

Ile kosztuje masaż relaksacyjny?