Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ortopeda. Kiedy umówić się konsultację?

Cena: od 200 zł
Czas trwania: od 15 minut

Ortopeda. Poznaj ofertę Interfizjo!
Szukasz doświadczonego ortopedy w Białymstoku lub w Warszawie? Odwiedź Interdyscyplinarne Centrum Rehabilitacji Interfizjo.

W Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo zapewniamy pacjentom dostęp do konsultacji z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami. Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę i poznać jej szczegóły.

Nasi specjaliści, którzy mogą Ci pomóc

Ortopeda – czym się zajmuje? Opis specjalizacji

Ortopeda – czym się zajmuje? Opis specjalizacji

Ortopedia w Białymstoku i w Warszawie jest świetnie reprezentowaną specjalizacją. Czym się charakteryzuje? Jej celem jest wykrywanie i zwalczanie problemów z układem ruchu. Kompetencje ortopedy obejmują diagnozowanie, leczenie i rehabilitację przy schorzeniach i urazach kości, stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Ortopedzi mają szczegółową wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka, co pozwala na skuteczne działanie w przypadku różnego rodzaju urazów.

Wskazania do wizyty u ortopedy

Wskazania do wizyty u ortopedy

Wizyta u ortopedy wskazana jest w wielu różnych przypadkach. Są to przede wszystkim bóle i dyskomfort, związane z układem ruchu, urazy kończyn, stawów czy kręgosłupa. Ortopeda przyjmuje również pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia związane z układem ruchu, takie jak artretyzm czy osteoporoza. Warto podkreślić, że nie tylko dorośli, lecz także dzieci mogą potrzebować pomocy ortopedy.

Także pacjent, który doświadcza problemów z chodzeniem, bólu podczas ruchu czy utraty siły mięśniowej, powinien skierować swoje kroki do gabinetu ortopedycznego. Zmiany w postawie ciała, np. skrzywienie kręgosłupa, także są powodem do zasięgnięcia porady ortopedy.

Najważniejsze wskazania do wizyty u ortopedy:

  • złamania kości,
  • skręcenia i zwichnięcia stawów,
  • ból kręgosłupa,
  • stan zapalny mięśni i stawów,
  • obrzęki i bóle stawów,
  • problemy z ruchomością stawów.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Ortopeda – jakie choroby leczy?

Ortopeda – jakie choroby leczy?

Ortopedia, jak już wcześniej wspomniano, zajmuje się szerokim spektrum chorób i dolegliwości. Oprócz tego, że ortopeda leczy skutki urazów, takie jak złamania, skręcenia, zwichnięcia, pomaga także pacjentom z przewlekłymi schorzeniami układu kostnego i mięśniowego.

Do chorób, które są w zakresie leczenia naszych ortopedów, należą m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, artretyzm, osteoporoza, skrzywienia kręgosłupa, a także różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe. Dobry specjalista posiada umiejętności niezbędne do skutecznego leczenia tych schorzeń.

W Interfizjo można w kilka minut umówić się do ortopedy prywatnie. Poza tym oferujemy konsultacje z innymi lekarzami. Zapewniamy między innymi dostęp do neurologa w Białymstoku, a także chirurga oraz ginekologa.

Jak przebiega wizyta u ortopedy?

Jak przebiega wizyta u ortopedy?

Pierwsza wizyta u ortopedy zwykle rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Specjalista zbiera informacje na temat stanu zdrowia, historii medycznej oraz dolegliwości pacjenta, które skłoniły go do szukania pomocy. Następnie ortopeda przeprowadza badanie fizykalne, które pozwala mu ocenić stan układu ruchu pacjenta.

Często podczas pierwszej wizyty ortopeda zleca dodatkowe badania (rentgen, rezonans magnetyczny czy USG), które pomagają dokładnie ocenić stan pacjenta. Po otrzymaniu wyników tych badań ortopeda specjalista może ustalić skuteczny plan leczenia. Dzięki odpowiednio postawionej diagnozie lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią metodę leczenia ortopedycznego. Można tu wymienić na przykład:

  • unieruchomienie kończyny,
  • operację,
  • farmakologiczne leczenie bólu,
  • rehabilitację i fizjoterapię.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę

opinie pacjentów

Interfizjo to najlepsze miejsce dla osób z problemami ortopedycznymi. Miałem przewlekły ból kręgosłupa, a dzięki profesjonalnej opiece lekarza ortopedy i skutecznej rehabilitacji, czuję znaczną poprawę. Bardzo polecam!

Paweł

Po kontuzji kolana potrzebowałem szybkiej diagnozy i leczenia. Wizyta u ortopedy w Interfizjo była strzałem w dziesiątkę. Lekarz dokładnie ocenił mój stan, zlecił odpowiednie badania i zaplanował rehabilitację. Działamy dalej!

Damian

Moje dziecko miało zauważalne problemy z chodzeniem, więc zgłosiliśmy się do ortopedy w Interfizjo. Specjalista szybko zdiagnozował skrzywienie kręgosłupa i zaproponował skuteczną terapię. Dzięki temu widzimy już znaczną poprawę w postawie dziecka, z czego jesteśmy ogromnie szczęśliwi i wdzięczni!

Barbara

najczęściej zadawane pytania

Jakie są efekty wizyty u ortopedy?

Jak się przygotować do wizyty u ortopedy?