Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rehabilitacja domowa – kto może skorzystać, jak przebiega wizyta?

Cena: od 260 zł
Czas trwania: od 60 minut

Rehabilitacja domowa – Sprawdź naszą ofertę!
Szukasz możliwości rehabilitacji domowej? Daje Ci ją Interdyscyplinarne Centrum Rehabilitacji Interfizjo! Poznaj szczegóły oferty.

Rehabilitacja domowa to usługa, którą specjaliści Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo wykonują w domu pacjenta. Warto wiedzieć, kiedy można skorzystać z tego rozwiązania, a także sprawdzić, jak wygląda zabieg prowadzony poza gabinetem.

Rehabilitacja domowa – czym jest ten zabieg?

Rehabilitacja domowa – czym jest ten zabieg?

Rehabilitacja domowa to usługa, która przenosi terapię fizyczną bezpośrednio do miejsca zamieszkania pacjenta. Fizjoterapia z dojazdem do domu jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku ograniczenia mobilności pacjenta czy problemów z transportem. W ramach tej usługi wykwalifikowany fizjoterapeuta przeprowadza sesje terapeutyczne, które obejmują fizykoterapię, ćwiczenia, masaże, edukację na temat własnej postawy i poruszania się, a także porady dotyczące codziennych aktywności.

Rehabilitacja w domu jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jej główny cel to poprawa samodzielności i jakości życia pacjenta. Wszystko to odbywa się w komfortowych warunkach, co dodatkowo przyczynia się do efektywności procesu rehabilitacyjnego. W domu może być realizowana na przykład rehabilitacja ortopedyczna.

Fizjoterapia domowa – wskazania. Kto może skorzystać?

Fizjoterapia domowa – wskazania. Kto może skorzystać?

Fizjoterapia domowa nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem, dlatego specjaliści stosują je tylko w uzasadnionych sytuacjach. Najczęściej dotyczy pacjentów, którzy nie mogliby samodzielnie dotrzeć do gabinetu rehabilitacyjnego. Poniżej prezentujemy listę wskazań do zamówienia wizyty fizjoterapeuty z dojazdem do domu.

Rehabilitację w domu mogą przechodzić między innymi pacjenci:

  • po operacjach ortopedycznych,
  • po urazach nóg,
  • z ciężkimi uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego,
  • w stanie wegetatywnym,
  • z uszkodzeniem rdzenia kręgowego,
  • z nowotworem mózgu,
  • z chorobą Parkinsona,
  • mający rdzeniowy zanik mięśni,
  • cierpiący na reumatoidalne zapalenie stawów,
  • w podeszłym wieku – pacjenci geriatryczni.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Jak przebiega rehabilitacja w domu?

Jak przebiega rehabilitacja w domu?

Gdy pacjent wybierze rehabilitację domową z naszym zespołem, zyskuje profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną. Najpierw nasz doświadczony rehabilitant odwiedza go w domu po to, by przeprowadzić dokładną ocenę stanu zdrowia, kondycji fizycznej i specyfiki środowiska domowego. Ten proces pozwala na stworzenie spersonalizowanego planu terapii, który jest dostosowany do specyficznych potrzeb i możliwości. Takie założenia ma na przykład terapia manualna.

Program rehabilitacji w domu obejmuje szeroki zakres ćwiczeń terapeutycznych, które pomagają poprawić siłę, koordynację, równowagę, a także funkcje poznawcze – jeśli jest to konieczne. W trakcie całego procesu monitorujemy postępy i dostosowujemy plan terapii.

Osoby, które korzystają z rehabilitacji z dojazdem do domu, nie muszą przejmować się sprzętem. Wszystkie potrzebne akcesoria są przywożone przez fizjoterapeutę do domu pacjenta. Mimo zmiany miejsca przeprowadzania zabiegu efekty nie powinny odbiegać od tych, jakie można uzyskać w specjalistycznym gabinecie.

opinie pacjentów

Jestem bardzo zadowolony z mojej fizjoterapii, która z powodu braku możliwości poruszania się po operacji kolana, odbywała się w moim domu. Fizjoterapeuta opracował ze mną cały plan treningów, który dostosowaliśmy w miarę poprawy mojej mobilności i wyników. Współpraca i podejście na 6!

Mateusz

Potrzebowałam znaleźć szybko rehabilitację dla mojej babci, która po złamaniu nogi, była unieruchomiona w domu. Fizjoterapeutka, z którą zaczęliśmy pracować, swoim niezwykłym podejściem i zawsze dobrym humorem, bardzo pomogła babci zarówno pod względem fizycznym, jak również psychicznym. Polecamy Interfizjo!

Anna i Marzena

Znalazłam tutaj potrzebną pomoc i jestem bardzo zadowolona. Świetne podejście fizjoterapeutów do pacjenta. Zachęcam do sprawdzenia całej oferty w Interfizjo.

Katarzyna

najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do zabiegu?

Jakie efekty daje rehabilitacja domowa?