Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rehabilitacja przedoperacyjna, rehabilitacja pooperacyjna – to trzeba wiedzieć!

Cena: od 185 zł
Czas trwania: od 60 minut

Rehabilitacja przedoperacyjna, rehabilitacja pooperacyjna – czy są ważne? Sprawdź ofertę Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo!

Rehabilitacja przedoperacyjna i rehabilitacja pooperacyjna to dwa etapy procesu leczenia, które przyspieszają powrót do pełnej sprawności. Odkryj, jak prawidłowo przeprowadzone procedury wpływają na efektywność terapii.

Nasi specjaliści, którzy mogą Ci pomóc

Rehabilitacja przedoperacyjna, rehabilitacja pooperacyjna – dlaczego są ważne?

Rehabilitacja przedoperacyjna, rehabilitacja pooperacyjna – dlaczego są ważne?

Rehabilitacja przedoperacyjna i rehabilitacja pooperacyjna działają jak bufor, który minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Rehabilitacja przedoperacyjna – poprzez przygotowanie organizmu do zabiegu – zwiększa szanse na skuteczne leczenie i eliminację komplikacji, natomiast rehabilitacja pooperacyjna przyspiesza powrót do pełnej sprawności i jednocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się powikłań pooperacyjnych.

Obie te procedury mają określone cele. Pierwsza skupia się na optymalnym przygotowaniu pacjenta do zabiegu poprzez wzmocnienie mięśni i poprawę ogólnej kondycji. Druga natomiast pomaga pacjentowi odzyskać sprawność dzięki ćwiczeniom przywracającym siłę i zwinność.

W Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo zapewniamy Pacjentom wsparcie na wszystkich etapach leczenia. Zajmujemy się również fizjoterapią dzieci, kobiet ciężarnych oraz po porodzie.

Na czym polega rehabilitacja przedoperacyjna?

Na czym polega rehabilitacja przedoperacyjna?

Rehabilitacja przedoperacyjna to proces, którego celem jest poprawa ogólnej kondycji Pacjenta. Dzięki temu zabieg nie będzie stanowił tak dużego obciążenia dla organizmu. Ma to znaczenie również dla późniejszego procesu rekonwalescencji. Program rehabilitacyjny jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, a jego efekty to m.in. poprawa siły, wytrzymałości, elastyczności i zdrowia pacjenta.

Celem rehabilitacji przedoperacyjnej jest przede wszystkim:

 • zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęku oraz stanu zapalnego,
 • zwiększenie ruchomości w stawie,
 • uelastycznienie tkanek miękkich w miejscu pola operacyjnego,
 • zwiększenie siły mięśniowej i wydolności organizmu,
 • instruktaż postępowania pooperacyjnego.

Kiedy warto zastosować ćwiczenia przed operacją? W naszej ofercie znajdują się zabiegi takie jak:

 • ćwiczenia przed endoprotezą stawu biodrowego,
 • rehabilitacja przedoperacyjna stawu biodrowego,
 • rehabilitacja przedoperacyjna ACL,
 • fizjoterapia przed planowanym cięciem cesarskim.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Na czym polega rehabilitacja pooperacyjna?

Na czym polega rehabilitacja pooperacyjna?

Rehabilitacja pooperacyjna jest kolejnym ważnym krokiem po zabiegu chirurgicznym, mającym na celu przywrócenie pełnej sprawności pacjenta. Fizjoterapię pooperacyjną dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Trzeba pamiętać, że każda interwencja chirurgiczna stanowi obciążenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Stres, przyjmowane leki, a w końcu unieruchomienie sprawiają, że samodzielny powrót do wcześniejszej formy jest bardzo trudny. Warto więc poszukać pomocy.

Rehabilitacja po zabiegu operacyjnym jest szczególnie ważna w przypadku operacji stawów, takich jak wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego. Fizjoterapia pomaga pacjentowi szybko wrócić do codziennych czynności i zminimalizować ryzyko powikłań. W naszym Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo można skorzystać z zabiegów rehabilitacji ortopedycznej czy pourazowej.

Wskazania do odbycia rehabilitacji

Wskazania do odbycia rehabilitacji

Pacjenci, którzy planują operację, są często kierowani na rehabilitację przedoperacyjną. Ta procedura jest szczególnie polecana w przypadku operacji na stawy, takich jak endoproteza stawu biodrowego.

Rehabilitacja pooperacyjna to standardowa procedura po większości zabiegów chirurgicznych. Podobnie jak rehabilitacja przedoperacyjna, jest szczególnie ważna po operacjach ortopedycznych, takich jak endoproteza stawu biodrowego czy po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.

Rehabilitacja pooperacyjna jest kolejnym (po operacji) etapem leczenia, mającym na celu najefektywniejsze przywrócenie sprawności ruchowej pacjentów po różnych zabiegach operacyjnych w zakresie narządu ruchu.

Wykonuje się ją w przypadku takich zabiegów, jak:

 • artroskopia stawu kolanowego,
 • artroskopia stawu biodrowego,
 • artroskopia stawu barkowego,
 • plastyka lub rekonstrukcja więzadeł – np. więzadło krzyżowe przednie (ACL), ATFL, PCL,
 • plastyka i rekonstrukcja ścięgien – np. ścięgno Achillesa,
 • zabiegi w obrębie kręgosłupa (mikrodyscektomia, stabilizacje kręgosłupa, sztuczne dyski),
 • operacyjne zespalania złamań kości.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę

opinie pacjentów

Potrzebowałem skorzystać z rehabilitacji po operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. Wybór Interfizjo był świetnym wyborem. Ich profesjonalizm i indywidualne zaangażowanie w terapię pacjenta bardzo mi pomogły!

Wojciech

Miałem ogromne szczęście, że tu trafiłem! Bardzo obawiałem się zabiegu i tego jak będę się po nim czuł, jednak specjaliści z Interfizjo odsunęli ode mnie te czarne myśli. Ważne, żeby słuchać zaleceń i planu fizjoterapeuty, który na pewno wie lepiej ode mnie. 🙂

Rafał

Jestem zachwycona pracą, którą zobaczyłam w tym miejscu. Szukałam miejsca dla mojej mamy, która potrzebowała zarówno wsparcia przed operacją, jak i po. Nie wiedząc dokładnie jak takie treningi czy rehabilitacje wyglądają, znalazłam przypadkowo Interfizjo i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nie znajdziecie lepszego miejsca. Dowodem jest mama, która jest już po zabiegu i z każdym dniem rehabilitacji pooperacyjnej czuje się coraz lepiej. Polecam!!!

Agnieszka

najczęściej zadawane pytania

Jak się przygotować do zabiegu rehabilitacji?

Jak przebiega zabieg rehabilitacji?

Jakie efekty przynosi zabieg rehabilitacji?