Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rehabilitacja sportowa – co należy wiedzieć o zabiegu?

Cena: od 185 zł
Czas trwania: od 60 minut

Rehabilitacja sportowa – odzyskaj pełną sprawność!
Odkryj zalety rehabilitacji sportowej i dowiedz się, w czym pomoże Ci nasz zespół. Dochodzenie do siebie nie musi być trudne!

Rehabilitacja sportowa to klucz do zdrowia i pełnej sprawności, niezależnie od wieku, poziomu aktywności czy doświadczenia sportowego. W Interfizjo oferujemy kompleksową opiekę, dostosowaną do twoich indywidualnych potrzeb.

Nasi specjaliści, którzy mogą Ci pomóc

Na czym polega rehabilitacja sportowa?

Na czym polega rehabilitacja sportowa?

Rehabilitacja sportowa to specjalistyczny program terapeutyczny przeznaczony dla osób, które aktywnie uprawiają sport lub po prostu prowadzą aktywny tryb życia. Udział w takiej rehabilitacji ma umożliwić przywrócenie pełnej sprawności fizycznej po odniesionym urazie, skutkującym uszkodzeniem mięśni, stawów czy ścięgien. To również pomoc w zapobieganiu kolejnym takim sytuacjom. Rehabilitacja w sporcie ma kluczowe znaczenie przede wszystkim dla osób, które uprawiają go w sposób profesjonalny.

Zabiegi rehabilitacji sportowej mogą obejmować różne techniki. To m.in. terapia manualna, ćwiczenia siłowe i korekcyjne, terapie fizykalne (na przykład elektroterapia, terapia ciepłem i chłodzeniem). Warto wspomnieć też edukację prowadzoną przez rehabilitanta sportowego w zakresie prewencji urazów i właściwej diety.

W przypadku poważniejszych urazów prawdopodobnie niezbędna będzie rehabilitacja pourazowa.

Lista wskazań do udziału w rehabilitacji sportowej

Lista wskazań do udziału w rehabilitacji sportowej

Dysfunkcje i uszkodzenia, które powinny być leczone w ramach rehabilitacji sportowej, to przede wszystkim:

  • kontuzje stawów (np. skręcenia, zwichnięcia);
  • uszkodzenia mięśni i ścięgien (np. naciągnięcia, zerwania);
  • kontuzje kręgosłupa (np. dyskopatie, skolioza);
  • złamania kości po okresie unieruchomienia gipsowego;
  • rehabilitacja po operacjach ortopedycznych (np. artroskopii, endoprotezoplastyki);
  • zespoły przeciążeniowe (np. łokieć tenisisty, kolano skoczka);
  • dysfunkcje stawów (np. zespół bolesnego barku, niestabilność stawu kolanowego);
  • rehabilitacja w stanach po urazach pourazowych.

W niektórych przypadkach fizjoterapeuta może też zalecić przeprowadzenie dodatkowego kinesiotapingu, aby unieruchomić na przykład łokieć czy nadgarstek.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Jak wygląda przebieg rehabilitacji sportowej?

Jak wygląda przebieg rehabilitacji sportowej?

Pierwsze spotkanie obejmie kompleksową ocenę twojego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Nasz doświadczony zespół fizjoterapeutów dokładnie przeanalizuje twoje możliwości, rodzaj urazu, a także specyfikę dyscypliny sportowej, którą uprawiasz. Rehabilitacja sportowców jest także dostosowana do dyscypliny, którą uprawiają.

Na podstawie tych informacji opracowujemy indywidualny program rehabilitacyjny, skupiający się na odbudowie siły, zwiększeniu zakresu ruchu, poprawie koordynacji i równowagi, a także na optymalizacji technik wykonywania ćwiczeń.

Rehabilitacja sportowa w naszym gabinecie to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także edukacja na temat prawidłowego treningu, odżywiania i regeneracji. Monitorujemy twoje postępy na każdym etapie rehabilitacji i w razie potrzeby dostosowujemy plan terapii.

opinie pacjentów

Chyba najlepsza placówka pod względem wyglądu, jakości sprzętu i samego obiektu w jakiej do tej pory byłem zajmująca się fizjoterapią. Ja wykupiłem pakiet 5 zabiegów (była na to zniżka) i jestem bardzo zadowolony z jakości pracy fizjoterapeuty. Polecam!

Grzegorz

Profesjonalny, miły, ale i konkretny fizjoterapeuta. Do tego nowy gabinet, nowy sprzęt - to były mega komfortowe wizyty 🙂

Filip

Rehabilitacja w bardzo komfortowych warunkach i świetne efekty. Ważne żeby słuchać fizjoterapeuty i dokończyć plan rehabilitacji mimo, że wydaje się już niepotrzebna. Dotrwałam do końca, ale i tak chodzę, bo to świetne miejsce i super specjaliści, z dużą wiedzą na temat fizjoterapii sportowej.

Zosia, 33 lata

najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do rehabilitacji sportowej?

Jakie efekty daje rehabilitacja sportowa?