Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Trening medyczny – jak wzmocnić ciało i poprawić zdrowie?

Cena: od 140 zł
Czas trwania: od 60 minut

Trening medyczny. Sprawdź, na czym polega!
Gdzie zapisać się na trening medyczny? Sprawdź ofertę Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo i poznaj korzyści.

Trening medyczny otwiera nowe horyzonty dla tych, którzy szukają holistycznego podejścia do zdrowia i sprawności fizycznej. Jesteś sportowcem, entuzjastą fitnessu, a może po prostu pragniesz poprawić jakość swojego życia? Ta unikalna forma treningu jest właśnie dla ciebie.

Opis zabiegu

Opis zabiegu

Trening medyczny to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na powrót do sprawności po urazie lub operacji. Zestaw ćwiczeń jest dobierany indywidualnie dla każdego pacjenta, co przekłada się na skuteczność treningu. Fizjoterapia skutkuje wzmocnieniem ciała, ale też zwiększa elastyczność, gibkość i poprawia nastrój.

Trening medyczny – wskazania

Trening medyczny – wskazania

W treningu medycznym może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku, płci czy celu. W przypadku młodych osób głównym dążeniem, poza rehabilitacją, jest wzmocnienie ciała, a przede wszystkim utrwalenie właściwych wzorców motorycznych. Trening fizjoterapeutyczny jest zalecany również w przypadku schorzeń, do których należą:

  • dolegliwości bólowe kręgosłupa,
  • dyskopatia,
  • wady postawy,
  • choroby układu krążenia,
  • astma,
  • cukrzyca,
  • otyłość,
  • nadwaga.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Jak przebiega trening medyczny w Interfizjo?

Jak przebiega trening medyczny w Interfizjo?

Trening medyczny to połączenie treningu zdrowotnego z fizjoterapią. Bez względu na wiek czy kondycję pacjenta specjaliści w Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo zapewniają indywidualne podejście.

Trening fizjoterapeutyczny w Interfizjo trwa godzinę. Proces zaczyna się od szczegółowej oceny stanu zdrowia i sprawności fizycznej ćwiczącego. Obejmuje ona analizę wcześniejszych kontuzji, ocenę ruchomości stawów, siły mięśni, równowagi i koordynacji. Ten etap jest niezbędny do opracowania indywidualnego planu treningowego, który jest w pełni dostosowany do potrzeb i możliwości osoby trenującej.

Kiedy plan treningowy jest gotowy, następuje faza praktyczna – czyli właściwy trening. Sesje treningowe są prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanego specjalisty, który monitoruje wykonanie ćwiczeń, zapewniając ich poprawność i bezpieczeństwo. Ćwiczenia są różnorodne i mogą obejmować trening siłowy, balansu, koordynacji, elastyczności czy wydolności.

opinie pacjentów

Bardzo polecam skorzystanie z treningów w Interfizjo. Po dokładnym wywiadzie medycznym i ocenie mojego stanu zdrowia, podjęliśmy współpracę z fizjoterapeutą, która trwa do dzisiaj. Wreszcie wiem, na czym polegały błędne przyzwyczajenia i zachowania, które bardzo pogorszyły moją kondycję. Teraz mam pewność, że idziemy w kierunku zdrowego trybu życia i dobrej sylwetki.

Karol

Spodziewałam się, że trenerzy personalni pracują zazwyczaj na siłowniach, jednak to właśnie w Interfizjo znalazłam najlepszą pomoc! Praca z fizjoterapeutą na indywidualnych treningach pomogła mi zbudować kondycję i rozpaliła wielką chęć do sportu. Dziękuję!

Lena

Fajne, bardzo spersonalizowane podejście do pacjenta i jego potrzeb oraz ograniczeń. Plan treningowy jest aktualizowany w miarę postępów oraz realnych możliwości. Polecam bardzo osobom, które nie miały wcześniej zbyt dużego doświadczenia sportowego, a chciałyby coś zmienić.

Stanisław

najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do treningu medycznego?

Jakich efektów treningu mogę się spodziewać?