Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kinesiotaping – korzyści i efekty stosowania plastrów kinezjologicznych

Cena: od 40 zł
Czas trwania: od 10 minut

Interesuje Cię kinesiotaping? Profesjonalne aplikacje przeciwbólowe są częścią oferty Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo.

Kinesiotaping to unikalna metoda terapeutyczna, która zyskała popularność dzięki swojej wszechstronności i skuteczności. Pozwala na poprawę funkcjonowania ciała, redukcję bólu i przyspieszenie procesu gojenia. Kinesiology tape jest w ofercie Interfizjo!

Nasi specjaliści, którzy mogą Ci pomóc

Kinesiotaping – opis zabiegu

Kinesiotaping – opis zabiegu

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna polegająca na przyklejaniu do skóry specjalnych, elastycznych taśm, nazywanych taśmami kinesiotaping. Metoda ta ma swoje korzenie w latach 70. XX wieku. Doktor Kenzo Kase, jej wynalazca, był japońskim chiropraktykiem. W swojej praktyce chciał zapewnić wsparcie stawom, mięśniom i więzadłom. Szukał przy tym metody mniej ograniczającej ruchy pacjentów. Tak powstały pierwsze taśmy kinesiotaping. Są one o wiele bardziej elastyczne od zwykłych taśm sportowych.

Dzięki swojej unikalnej strukturze i elastyczności taśmy kinezjologiczne pozwalają na swobodny ruch skóry i mięśni. Nie ograniczają przy tym zakresu ruchów pacjentów. Jednocześnie, poprzez swoje specyficzne właściwości, taśmy te wpływają na różne aspekty zdrowia człowieka, w tym na układ mięśniowo-szkieletowy, układ nerwowy, układ limfatyczny i krążenie.

Kinesiotaping – wskazania

Kinesiotaping – wskazania

Kinesiotaping ma szerokie spektrum zastosowań. Plastry kinezjologiczne są wykorzystywane na przykład w rehabilitacji sportowej, gdzie pomagają przyspieszyć regenerację po kontuzjach. Plastrowanie dynamiczne stosuje się również w terapii bólu. Plastry przyczyniają się bowiem do redukcji dyskomfortu i poprawy jakości życia pacjentów. Kinesiology tape to rozwiązanie popularne w terapii manualnej, ortopedii i medycynie sportowej. Może być stosowane u osób w każdym wieku, od dzieci po seniorów. Zapewnia wsparcie dla ciała w różnych sytuacjach.

Wskazaniami do zastosowania metody kinesiology taping są:

  • bóle mięśniowe i stawowe,
  • kontuzje sportowe,
  • zespoły przeciążeniowe,
  • stany po urazach i operacjach ortopedycznych,
  • przewlekłe schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego,
  • wady postawy,
  • dysfunkcje stawów,
  • obrzęki i stany zapalne,
  • dążenie do lepszego funkcjonowania mięśni i stawów,
  • chęć stymulacji procesów regeneracyjnych.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Jakie są przeciwwskazania do kinesiotapingu?

Jakie są przeciwwskazania do kinesiotapingu?

Chociaż kinesiotaping jest metodą bezpieczną, istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Wśród nich najważniejsze to:

  • alergia na materiały, z których są wykonane taśmy kinetyczne,
  • otwarte rany i zmiany skórne,
  • stan zapalny skóry,
  • niektóre schorzenia przewlekłe, w tym nowotwory.

W przypadku kobiet w ciąży kinesiotaping może być stosowany, ale zawsze pod nadzorem specjalisty. Uważać powinny również te osoby, które mają bardzo wrażliwą skórę. W takich sytuacjach ważna jest ocena specjalisty – powinien zdecydować, czy taśmy przeciwbólowe znajdą zastosowanie w danym przypadku.

opinie pacjentów

Miejsce do polecenia dla osób, które tak jak ja dopiero wchodzą w świat treningów i regeneracji sportowej. Fizjoterapeuta wszystko wyjaśnia i odpowiada na każde pytanie. Na pewno będę wracał!

Janek

Z powodu przeprowadzki, potrzebowałem znaleźć nowe miejsce, w którym będę miał dostępną ewentualną pomoc fizjoterapeuty. Trafiłem do Interfizjo i zainteresowałem się przy okazji kinesiotapingiem, który bardzo poprawił komfort rehabilitacji mięśniowej po mojej ostatniej kontuzji. Jestem bardzo zadowolony.

Bartek

Jestem zachwycona profesjonalizmem specjalistów, którzy tutaj pracują. Kinesiotaping jest ważnym elementem dla zawodowego sportowca i dlatego warto zdać się na zawodowców w tym zakresie. Polecam sprawdzić Interfizjo, naprawdę warto.

Maja

najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega zabieg kinesiotapingu?

Jakie są efekty zabiegu?

Jak się przygotować do zabiegu?