Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Masaż Kobido – kiedy warto z niego skorzystać i jakie są efekty?

Cena: od 185 zł
Czas trwania: od 60 minut

Gdzie warto wykonać masaż Kobido? Poznaj ofertę Interdyscyplinarnego Centrum Rehabilitacji Interfizjo. Zaufaj profesjonalistom!

Masaż Kobido znany jest również jako japoński lifting twarzy. To starożytna technika, która zyskała na popularności dzięki swojemu naturalnemu i holistycznemu podejściu do pielęgnacji skóry. Stanowi alternatywę dla medycyny estetycznej i inwazyjnych zabiegów.

Masaż Kobido – czym jest ten zabieg?

Masaż Kobido – czym jest ten zabieg?

Masaż Kobido to starożytna japońska technika masażu twarzy, szyi oraz dekoltu, często określana jako japoński lifting twarzy. Ta technika masażu powstała ponad 500 lat temu i była początkowo stosowana jako tajemniczy zabieg kosmetyczny japońskiej rodziny cesarskiej. Masaż twarzy Kobido skupia się na naturalnym odmładzaniu skóry, poprawie jej kolorytu i tekstury, a także na podniesieniu i ujędrnieniu owalu twarzy.

Japoński masaż twarzy wykorzystuje techniki lecznicze inspirowane chińską medycyną, akupresurą oraz shiatsu, łącząc je w unikalny sposób, aby wydobyć naturalne piękno skóry. Celem tego zabiegu jest stymulacja przepływu energii w ciele, poprzez specyficzne punkty na twarzy i szyi. Znajomość anatomii twarzy, odpowiedni nacisk i tempo, a także specyficzne ruchy masażysty to kluczowe elementy tego zabiegu.

Masaż twarzy Kobido przynosi skórze ulgę, napina ją i nawilża, redukując oznaki starzenia się. Właściwie wykonany zabieg prowadzi do wyraźnej poprawy kondycji skóry, a efekty są zauważalne już po pierwszym masażu. Oferuje on wyjątkowe doświadczenie, oddziałuje bowiem zarówno na ciało, jak i na umysł, zapewniając kompleksową pielęgnację i relaks. Aby to uczucie było pełne, warto skorzystać z innych zabiegów, np. masażu relaksacyjnego.

Na czym polega masaż Kobido?

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż Kobido to unikalna kombinacja głębokich i powierzchownych technik masażu. Zabieg skupia się na stymulacji punktów akupresurowych na twarzy i szyi, poprawiając krążenie krwi i limfy. Przyspiesza to proces odnowy komórkowej, usuwa toksyny i napina skórę. Masaż ten jest znany z precyzyjnych, rytmicznych ruchów, które wpływają na mięśnie twarzy i szyi. Zapewniają w ten sposób relaksację i poprawiają wygląd skóry.

Masaż japoński twarzy jest bardzo energicznym zabiegiem. Ruchy masażysty są szybkie, niekiedy powodują odczucia na granicy dyskomfortu. Trzeba jednak zaznaczyć, że procedura nie wywołuje bólu. Mimo że skupia się przede wszystkim na twarzy, Kobido jest niezwykle zaawansowanym zabiegiem. Aby mieć pewność, że przyniesie oczekiwane efekty, należy poszukać sprawdzonego gabinetu masażu. W Interdyscyplinarnym Centrum Rehabilitacji Interfizjo zatrudniamy ekspertów, którym można zaufać.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Masaż Kobido – wskazania

Masaż Kobido – wskazania

Masaż Kobido jest zalecany dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez użycia inwazyjnych zabiegów. Jest skuteczny w redukcji zmarszczek oraz wzmocnieniu jędrności skóry. Dzięki niemu pacjent dłużej zachowuje młody wygląd twarzy, bez konieczności sięgania po inwazyjne metody. Może przynieść ulgę w przypadku dolegliwości bólowych związanych z napięciem mięśni twarzy, do których należą bóle głowy czy „sztywność żuchwy”.

Masaż Kobido – wskazania do wykonania procedury, które wymieniane są najczęściej:

  • poprawa jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu,
  • wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz bruzd,
  • zniwelowanie cieni oraz opuchlizny w okolicy oczu,
  • modelowanie owalu twarzy,
  • likwidacja drugiego podbródka,
  • ulga w bólu, który jest wywołany napięciami mięśniowymi,
  • wsparcie w leczeniu bruksizmu,
  • potrzeba relaksu, odprężenia i regeneracji.

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Mimo wielu korzyści, jakie daje ta metoda, nie każdemu można polecić masaż twarzy Kobido. Przeciwwskazaniami do tego typu zabiegu są m.in. aktywne stany zapalne skóry, trądzik ropny, aktywne wirusy skórne (np. opryszczka), choroby onkologiczne, nieleczone nadciśnienie tętnicze, ciąża oraz okres po zabiegach chirurgicznych na twarzy.

Nie tylko zabiegi chirurgiczne twarzy stanowią przeciwwskazanie do masażu Kobido. Trzeba się z nim wstrzymać między innymi po zastosowaniu botoksu. Przerwa powinna trwać przynajmniej 2 tygodnie. Natomiast jeśli pacjent lub pacjentka założyli sobie nici liftingujące, wówczas japoński masaż twarzy trzeba odłożyć na kolejne pół roku.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Techniki masażu Kobido

Techniki masażu Kobido

Masaż Kobido łączy w sobie różne techniki, w tym: masaż twarzy, głowy i szyi, techniki relaksacyjne, stymulację punktów akupresurowych oraz techniki manipulacji mięśni i tkanki łącznej. Celem jest stymulacja krążenia, limfy i energii w ciele, co prowadzi do naturalnej poprawy wyglądu skóry.

Wykonujący japoński masaż twarzy masażysta zaczyna od delikatnego głaskania. Pozwala to na wstępie zredukować napięcia, które mogłyby stanowić przeszkodę podczas kolejnych etapów. Jak wspomniano wcześniej, masaż Kobido jest bardzo energiczny. Typowe techniki masażu japońskiego twarzy obejmują więc szczypanie, pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie.

Terapeuta wykorzystuje określone ruchy dłoni, a także odpowiedni nacisk na skórę. Właściwy masaż twarzy Kobido nie jest delikatny, ale też nie powinien powodować bólu u pacjenta.

Jak przebiega masaż Kobido?

Jak przebiega masaż Kobido?

Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie terapeuta przystępuje do masażu, stosując serię precyzyjnych, rytmicznych ruchów, które obejmują twarz i szyję. Zabieg trwa zwykle około 60 minut i kończy się nałożeniem specjalnej maski na twarz.

Etapy masażu twarzy Kobido:

  • relaksacja to wstęp do właściwego masażu. Ruchy są delikatne, a masażysta usuwa napięcia mięśniowe i wygładza zmarszczki;
  • drenaż limfatyczny, czyli etap, w którym z organizmu usuwane są toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii;
  • manualny lifting, który jest bardziej energiczną fazą masażu. Pojawia się ugniatanie, rozciąganie i delikatne szczypnięcia, mające na celu pobudzenie krążenia krwi, a także wytwarzania kolagenu oraz elastyny;
  • akupresura, polegająca na stymulowaniu konkretnych punktów w celu poprawy pracy mięśni twarzy oraz szyi.

Sprawdź wolne terminy

Umów wizytę
Spodziewane efekty masażu Kobido

Spodziewane efekty masażu Kobido

Masaż Kobido może przynieść wiele korzyści, w tym lepszą jędrność skóry i poprawę jej kolorytu, redukcję zmarszczek i ujędrnienie owalu twarzy. Efekty te mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak regularne sesje to podstawa do osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Najczęściej wymieniane efekty i korzyści masażu twarzy Kobido to:

  • poczucie odprężenia i relaksu,
  • wygładzenie płytkich zmarszczek mimicznych,
  • zniwelowanie asymetrii twarzy,
  • regeneracja skóry twarzy, szyi i dekoltu,
  • pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii,
  • młodszy wygląd, bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej,
  • eliminacja stresu,
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • zniwelowanie worków pod oczami i opadających powiek,
  • poprawa wzroku.

opinie pacjentów

Wykupiłam kilka różnych zabiegów jako prezent dla mojej mamy i właśnie masażem Kobido była najbardziej zachwycona. Już się umówiła na kolejne zabiegi, by jeszcze bardziej poprawić efekty, które są widoczne po pierwszym masażu.

Weronika

Korzystam z usług masaży w Interfizjo dosyć często i jestem bardzo zadowolona. Cudowna atmosfera, która sprawia, że człowiek zapomina o wszystkich stresach i problemach. Bardzo polecam spróbować!

Patrycja

Bardzo ciekawy zabieg, niezwykle odprężający. Terapeutka wyjaśnia na czym polega oraz jakich efektów można się spodziewać.

Renata

najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do wizyty?

Jak często poddawać się masażowi Kobido?

Masaż Kobido – jaka jest cena zabiegu?